Владан Лукић послао писмо захвалности Новом пазару

Председник фудбалског клуда Црвена звезде послао је писмо захвалности фудбалском клубу Нови пазар у своје као и у име Црвене звезде, за организацију уткмице осмине финала Лав купа Србије. У писму се истиче срдачна захвалност као и домаћински однос упркос упркос дешавањима изван терена.

Фудбалски клуб Нови пазар као и град Нови пазар показали су да су показали да могу да буду равноправан учесник уз најјачем фудбалском такмичењу као у фудбалском тако и у организационом смислу истакао је председник Лукић.

Владан Лукић је искористио прилику да да најави и у исто време да позове фудбалски клуб Нови пазар да организује још један сусрет између ова два клуба. Жеља Црвене звезде је да сав приход од утакмице буде прослеђен у хуманитарне сврхе а време и место одигравања утакмице биће накнадно договорено са општином Нови пазар а уједно је и послат позив да нови пазар буде гост црвеној звезди кад год пожели. Надам се да ће овог пута фк Нови пазар бити љубазнији и према навијачима Црвене звезде и да ће овога пута проследити више карата како би сви навијачи могли да гледај свој вољени клуб.

Јавор- Црвена звезда 0:2

Нова 3. бода уз одличну  игру забележила је Црвена звезда у 10. колу Јелен супер лиге, звезда је уписала трећу победу за само недељу дана на градском стадиону у Ивањици пред око 2500. гледалаца резлтатом 0:2.

Тренер владимир Петровић на терен је извео стандардан састав који до сада у домаћем првенству и Лав купу Србије нема ни један пораз. Победнок се назирао на почетку меча јер је улога фаворита припала гостујућој екипи а питање победника је решено већ у првом полувремену. Већ у 17. минуту затресла се мрежа домаћина, Владимир Богдановић је извео корнер а лопту главом од стативу  шаље у мрежу Милан Вилотић. До другог гола чекало се читавих 23. минута, соло продором са средине терена Дејан Лекић повисује на 0:2. Вилотићу је ово био први гол у у дресу црвене звезде који је како сам каже стиогао у право време док је његовом клупском другу Дејану Лекићу 6. гол који ако овако настави да решета мреже протвника има озбиљне шансе да буде први стрелац лиге.

Након утакмице тренер Пижон је имао речи хвале за учеснике меча: Честитам мојим играчима на заслуженој победи, а домаћину на фер и коректној игри. Мислим да је утакмица била одлична, иако је терен био лош. Играчи оба тима су се борили свих 90 минута, а амбијент је био сјајан. Моји играчи су сјајно истрчали читаву утакмицу, што је за сваку похвалу.

Слободан Радовановић в.д. републичког тужиоца најавио прекршајну приајву против председника Црвене звезде Владана Лукића.

Након одлуке навијача Црвене звезде да не оду на гостовање у Нови пазар из добро познатих разлога један од њих је негостопримство домаћина, председник  Црвене звезде Владан Лукић је одлучио да се на утакмици у Новом пазару појави у дуксу навијачке групе Делије Север. Наиме на дуксу који је црвене боје налази се навијач који у рукама држи црвено бели барјак и око њега стоји текст "Док се земља око сунца креће..."

Републички тужилац поднео захтев за покретање прекршајног поступка против Црвена звезда и њеног председника Владана Лукића. На утакмици у Новом Пазару Лукић носио мајицу са песмом која подржава хулигане, тврди тужилац. Лукић одбацује те тврдње.

Како републички тужилац наводи наставак песме иде: "Док се земља око сунца креће, Звездини хулигани умирити се неће, звече штангле, палице и ланци, ево иду Звездини лудаци" Наравно ово није прави текст песме а прави текст гласи: "Док се земља, док се земља око сунца креће, звездини се барјактари умирити неће, дува тајфун, дува тајфун, кошава све носи, сваком ветру, сваком ветру, барјак наш пркоси." Можда републички тужилац зна песме боље од онох који су их смислили.

Лукић измеђуосталог наводи да је дукс купљен у регистрованој продавници и платио га је 2900,00 динара где је држави плаћен пдв. од 442,37 динара, за купљени производ је добио и легалан фискални рачун.

30.10.1999 - 30.10.2009, 10 од трaгчне смрти звездиног навијача Аце Радовића

На данашнји дан пре 10. година догодила се највећа трагедија у исторји Српског фудбала. На мечу вечитих ривала између Партизана и Црвене звезде у  17. минуту првог полувремена када је сигнална ракета једна од неколицине које су испаљене тог дана на навијаче Црвене звезде која је испаљена са Јужне стадиона Југословенске народне армије од стране партизанових навијача погодила је 17. годишњег Ацу Радовића.

Аца Радовић пореклом из Опова је једини навијач који је икада страдао на спорткој приредби и у његову част сваке године се одржава меморијални турнир у његовом родном граду. Надам се да се оваква трагедија никад неће поновити!

Победа у Новом пазару и без подршке навијача

На градском стадиону у Новом пазару пед око 6000. гледалаца у осмини финала Лав купа Србије Црвена звеезда је тријумфовала над екипом Новог пазара минималним резултатом од 0:1. Главни судија на утакмици је био Мажић Милорад док су му помћници били Павловић Бранко и Живковић Саша.

Утакмица је протекла у напетом ритму али без икаквих инцидената. У самом граду и око стадиона примећен је већи број припадника полиције. Гол за Црвену звезду постигао је Александар Јевтић у 16. минуту  испоставило се да је гол Јевтића био довољан за победу и пролазак у 1/4 финала Лаб купа Србије.

Домаћој екипи и полицији није пошло за руком онемогућивши долазак Делија да омете екипу Црвене звезде  да дође до победе. Тренер гостујуће екипе Владимир Петровић изјавио је да је терен био јако тежак и незгодан за игру и да ову победу посвећује свим навијачима црвене звезде.

Срамота за Нови пазар!!!

Како је дан пред утакмицу објављено на сајту  фудбалског клуба Црвена звезда карте за утакмицу Лав купа србије против Новог пазара неће бити. До овакве одлуке је дошло из разлога јер Црвена звезда није хтела да преузме 500. карата које су јој понуђене.

Звезда је издала саопштење у коме се наводи да  је број требованих улазница премашио 4000  а на адресу маракане стигао допис фудбалског клуба Нови пазар да може да обезбеди само 500 карата за гостујуће навијаче а на дан утакмице карте се неће продавати.

Огласаио се и МУП Србије са саопштењем да је утакмица у новом пазару утакмица високог ризика и да свако ко нема карту а долази из Београда неће моћи да уђе у град. Велики успех муп-а Србије а у исто време и велика срамота фудбалског клуба Нови пазар, успешно су онемогућили навијаче Црвене звезде да не дођу на утакмицу.

Црвена звезда - Борац 1:0

На стадиону Маракан одиграна је утакмица између Црвене звезде и Борца из Чачка. Утакмица је одиграна пред око 7500. хиљада гледалаца главни судија је био Слободан Веселиновић док су му помоћници били Божовић Јован и Вељовић Александар. Дуго су се н играчи Црвене звезде мучили против неугодних гостију који су добро одиграли. Стваране су шансе и на почетку утакмице и при крају првог полувремена, али ниједна није реализована.

У другом полувремену уместо стартера Блажића у игру је ушао Владимир Богдановић који је у 55. минуту послигао сјајан гол из слободног ударца. До краја другог полувремена стваране су шансе и са једне и и са друге стране али без се није дошло до реализације. Утакмица је завршена резултаом 1:0. Тренер Црвене звезде Владимир Петровић је после утакмице изјавио да је задовољан резутлатом, али не и игром. Да ли је то притисак због резултата или самозадовољење због низа победа не знам, али морамо да схватимо да сваку утакмицу морамо да играмо потпуно концентрисано.

У полувремену је приређена мала свечаност у којој су дресови и почасне улазнице двема легендама. Прво су дрес и улазница уручени Бори Чорби, који обележава тридесет година постојања групе. Приликом уручења Бора је рекао како су му данас "му*а у процепу јер је рођени Чачанин, а навија за Звезду".
Легенда ватерполо спорта Александар Шапић није имао проблема као његов претходник на свечаности, захвалио се свима и пожелео победу Звезди, до које смо и дошли.

Црвена звезда и њени навијачи од оснивања до данас

Већ 1948. основана је секција "Чланови - пријатељи" која је бројала 120 уписаних. Звезда је себи привукла и интелектуалце и бивше трговце, али и мангупе и убрзо је постала симбол београдског духа.

За разлику од педесетих и шездесетих година, кад је трибине Маракане красила тек по нека застава, седамдесете су донеле нове навијачке трендове - заставе су се носиле масовно, појављују се први транспаренти, шалови, капе... Редовније се путује на гостовања и у земљи и у иностранству, највернији почињу међусобно да се друже и данима када није било утакмица и тада полако почиње да се ствара језгро најватренијих Звездиних фанова.

Године 1989. 7. јануара на Божић  присуствовао је велики број навијача, а из мноштва предлога издвојио се један - тог дана су рођене Делије! Црвена звезда је клуб  који броји навише навијача у земљи, познати су по томе што су највернији и најбројнији.

Црвена звезда у пожаревцу протв младог радника

У осмом колу јелен супер лиге на стадиону под називом вашариште домћи Млади радник је угостио најтрофејнији Српски клуб Црвену звезду пред око 3500 хиљаде гледалаца. Пре почетка меча председник домаће екипе уручио  је клубску награду под називом књаз Милош тренеру Црвене звезде Владимиру Петровићу за допринос у Српском фудбалу. Главни судија је био Мајо Вујовић док су му помоћници били Никола Томић и Јовица Шавија.

Утакмица је почела бројним али безуспешним нападима Црвене звезде. Већ у трећем минуту Дејан Лекић је пропустио стопостотну шансу. До краја полувремена црвено бели су пропустили још неколико изгледних прилика за гол. На полувреме се отишло нерешеним резултатом 0:0.

Након предивне кореографије које су приредили навијачи Црвене звезде популарне Делије отпочело је друго полувреме. Гостујућа екипа је екипа је наставила са бројним нападима све до 53. минута када је звезда дошла до вођства голом репрезентативца Гане Авала Исаха. Једина шанса за домаћу екипу вредна помена догодила се у 69. минуту када је на гол гостију шутирао Јуџин Сепуја али је голман Стаменковић био сигуран. Уткмица је протекла без икаквих инцидената а Црвена звезда је забележила нова 3. бода.

Fudbalski klub Crvena zvezda

Fudbalski klub Crvena zvezda osnovan je 4. marta 1945. godine. Novoosnovanom klubu je tada pripao stadion fudbalskog kluba Jugoslavija. Tim dobio ime posle duge rasprave između tadašnjih predsednika sportskog društva Slobodan Ćosić i Zoran Žujović. Posle brojnih predloga (Mladost, Udarnik, Torpedo, Dinamo, Lokomotiva itd.), najzad je Ćosić rekao: „Da naše društvo nazovemo Zvezda!“, na šta je Žujović spontano dodao: „Odlično, samo, kad je Zvezda - neka bude crvena.“ Sa ovim predlogom svi prisutni su se sa zadovoljstvom složili, mada je bilo predloga da se klub nazove i Plava zvezda. Određene su i boje: crveno-plavo-belo sa belom petokrakom zvezdom na crvenoj majici – dresu.

Prva utakmica je odigrana protiv Prvog bataljona Druge brigade KNOJ-a. Zvezda je dobila taj meč sa 3-2.Utakmica je odigrana na stadionu „Avala“ (bivša Jugoslavija) pred oko 3000 gledalaca.Sedam dana kasnije Zvezda je igrala protiv igrača britanske armije i pobedila sa 12:0.Tokom 1945 godine klub je odigrao oko 36 mečeva. Crvena zvezda je zabeležila pobede u 30 mečeva, igrala nerešeno 5 i izgubila jedan meč od Rumunije u Temišvaru 23. septembra 1945 godine.

Crvena zvezda je najuspešniji fudbalski klub u Srbiji po broju osvojenih šampionata (25)i kupova (22). Najveći uspeh postignut je 1991. godine kada osvaja Kup evropskih prvaka u Bariju, Italija i Interkontinentalni kup u Tokiju, Japan iste godine.