Црвена звезда - Борац 1:0

Published on 10/25,2009

На стадиону Маракан одиграна је утакмица између Црвене звезде и Борца из Чачка. Утакмица је одиграна пред око 7500. хиљада гледалаца главни судија је био Слободан Веселиновић док су му помоћници били Божовић Јован и Вељовић Александар. Дуго су се н играчи Црвене звезде мучили против неугодних гостију који су добро одиграли. Стваране су шансе и на почетку утакмице и при крају првог полувремена, али ниједна није реализована.

У другом полувремену уместо стартера Блажића у игру је ушао Владимир Богдановић који је у 55. минуту послигао сјајан гол из слободног ударца. До краја другог полувремена стваране су шансе и са једне и и са друге стране али без се није дошло до реализације. Утакмица је завршена резултаом 1:0. Тренер Црвене звезде Владимир Петровић је после утакмице изјавио да је задовољан резутлатом, али не и игром. Да ли је то притисак због резултата или самозадовољење због низа победа не знам, али морамо да схватимо да сваку утакмицу морамо да играмо потпуно концентрисано.

У полувремену је приређена мала свечаност у којој су дресови и почасне улазнице двема легендама. Прво су дрес и улазница уручени Бори Чорби, који обележава тридесет година постојања групе. Приликом уручења Бора је рекао како су му данас "му*а у процепу јер је рођени Чачанин, а навија за Звезду".
Легенда ватерполо спорта Александар Шапић није имао проблема као његов претходник на свечаности, захвалио се свима и пожелео победу Звезди, до које смо и дошли.