Звезда у полуфиналу Лав купа Србије

Published on 11/26,2009

Црвена звезда је савладала Спартак Златибор воду у четвртфиналу Лав купа Србије резултатом 3:2. Велики број навијача је пристизао током првог полувремена а разлог за кашњење је протест студената у центру града. После више од 580 минута Црвена звезда је примила не само један већ два гола. Недовољно опорављени Лазетић је напустио терен већ у 27. минуту и не зна се да ли ће бити спреман за дерби, али и у том периоду је успео да учествује у кацији код постизања првог гола.

Никола Лазетић је извео тзв скраћени корнер, Васиљевић је лопту упутио у гужву, а Вилотић је из близине проследио у мрежу. Играо се 14. минут, Спартак је изједначио преко Мијића у 40. минуту. Овај резулта је био актуелан до почетка првог полувремена када је Богдановић је извео слободан ударац са леве стране, а Перовић се најбоље снашао и поново довео Црвену звезду у вођство. У 67. Богдановић је лепо упсолио Лекића који је преварио играча гостију, а затим прошао и голмана и тако постигао трећи гол за звезду. Пред крај утакмице Мијић смањује на 3:2 и овим резултатом се завршио меч. Следећу утакмицу Црвена звезда игра као домаћим а гост је вечити ривал, Партизан.